PPK - odroczenie z powodu epidemii

PPK - odroczenie z powodu epidemii
  • W ramach pakietu pomocy dla przedsiębiorstw odroczono wejście w życie programu PPK dla II transzy firm (zatrudniającej między 50 a 250 pracowników) o pół roku. Jest to spowodowane epidemią koronawirusa oraz faktem, że dotychczas zaledwie nieco ponad 5 000 firm z tej grupy dokonało do dziś wyboru instytucji finansowej do prowadzenia programu PPK, oznacza to, że ponad 16 tys firm jeszcze tego nie zrobiło.
  • Według nowych regulacji wprowadzonych przez tzw. tarczę antykryzysową umowę o zarządzanie PPK należy zawrzeć do 27 października, a umowę o prowadzenie PPK do 10 listopada.
  • Choć zdajemy sobie sprawę, że czas epidemii utrudnił funkcjonowanie wielu firmom, to jednak zalecamy, by już dziś skoncentrować się na przygotowaniach do wdrożenia PPK w swojej organizacji. Nasie eksperci pomogą wybrać PPK, wdrożyć PPK, przeprowadzić szkolenie z PPK – napisz do nas na benefit@bca.com.pl
  • W ramach wspomnianych wyżej regulacji zadbano również o firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników – w związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, mogą one skorzystać z możliwości zawieszenia opłacania składek na program PPK – pracownicze plany kapitałowe.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)